• آماده کردن ابروها 
 1. موهای اضافه را بردارید.

  قدم اول برای آرایش ابرو، موهای اضافه زیر ابرویتان را با موچین بردارید، هم چنین هر موی اضافه‌ای که بین دو ابرویتان هست. در این مرحله نیازی نیست خیلی دقیق عمل کنید، فقط موهایی که خیلی واضح پرت و اضافی هستند را بردارید. از برداشتن موهای بالای ابرویتان خودداری کنید، چرا که این کار ممکن است یک شکل غیر عادی به ابروهایتان بدهد و باعث شود چشمانتان کوچک‌تر به نظر برسند.

نکات مفید برای آرایش چشم

آرایش ابرو

موهای بلند شده را کوتاه کنید.

اگر بعضی از موهای ابرویتان از بقیه و اندازه عادی ابروها بلندتر شده‌اند، آن‌ها را به سمت بالا شانه کنید و آن‌ها را کوتاه کنید. آن‌ها را با قرار دادن افقی یک قیچی کوچک بالای ابروها کوتاه کنید، و با دقت آن‌ها را اندازه خط بالایی ابروها قیچی کنید. برای آن موهایی که بد قلق هستند و در اصطلاح همکاری نمی‌کنند، از یک براش شانه کردن آن‌ها استفاده کنید و این تکنیک را برای موهایی که زیر ابروهایتان هم قرار دارند استفاده کنید.

خیلی مراقب باشید که بیش از اندازه کوتاه نکنید! همیشه امکان کوتاه کردن وجود دارد، پس کم کم این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید که به اندازه کوتاه می‌کنید.

 

 1. خط زیر ابرو را پر کنید.

از ضربات کوتاهی که شکل موهای کوتاه و طبیعی را به ابرویتان می‌دهد برای کشیدن خط پایین ابرو استفاده کنید. نیازی نیست که این خطوط خیلی واضح و پررنگ باشند، و همیشه می‌توانید خطوط بیشتری اضافه کنید. شما می‌خواهید که خط زیر ابروهایتان به طور واضح، مشخص و دقیق دیده شود، در حالی که فعلا سایر قسمت‌های ابرو را ناقص می‌گذاریم تا همان شکلی که هست، باشد. اگر خطوطی که کشیدید خیلی پررنگ شدند، آن‌ها را با براش ابرو پخش و کم رنگ کنید.

رنگی را که دقیقا مثل رنگ ابروی خودتان است انتخاب نکنید. چرا که این کار باعث می‌شود ابروهایتان زیادی پررنگ و شدید به نظر برسند. به جای این کار، از یک رنگ روشن‌تر برای خط کشیدن و پر کردن ابروها استفاده کنید. برای مثال اگر ابرویتان قهوه‌ای تیره است، از یک قهوه‌ای روشن‌تر استفاده کنید.

 

 • شکل دادن به ابروها
 1. پهنای ابرویتان را اندازه بگیرید.

براش ابرو (یا هر وسیله صاف مثل آن) را به صورت عمودی کنار برو قرار دهید، طوری که از کنار بینی و گوشه داخلی چشم رد شود. این کار نشان می‌دهد که ابروی شما باید از کجا شروع شود، بنابراین می‌توانید هر مویی قبل این نقطه را بردارید.

 

 1. نقطه شروعتان را مشخص کنید.

با یک مداد روشن نقطه شروع را علامت بزنید تا بدانید که ابرویتان باید از کجا شروع شود، هر مویی قبل از این خط را بردارید.

 • بهتر است این موها را موچین بردارید.
 • اگر بعد از برداشتن موها پوستتان اذیت و قرمز شد، از ژل آلوئه‌ورا یا کرم کورتیزون برای آرام کردن پوست استفاده کنید.

 

 1. انتهای ابرویتان را پیدا کنید.

براش ابرو (یا هر وسیله صاف مثل آن) را به صورت مورب از گوشه بینی(کنار سوراخ بینی) و به گوشه بیرونی چشمتان برسانید. حتی می‌توانید در صورت تمایل آن را تا استخوان ابرویتان هم ادامه دهید. اینجا جایی است که باید ابروی شما تمام شود. هر مویی که بیرون این قسمت هست باید برداشته شود. مراقب باشید موهای انتهایی را که موهای ضخیم‌تر ابروهایتان هستند، بر ندارید.

 

 • ابروهایتان را پر کنید.
 1. رنگ پوستتان را در نظر بگیرید.

همان طور که از رنگ روشن‌تر برای کشیدن خطوط زیر ابرویتان استفاده کردید، رنگ پوستتان باید روی رنگی که برای پر کردن ابروهایتان استفاده می‌کنید، تاثیرگذار باشد. برای مثال اگر پوست تیره‌تر دارید، از رنگی استفاده کنید که کمی رنگ قرمزی داشته باشد. این کار کمک می‌کند که رنگ ابرویتان طبیعی‌تر به نظر برسد. اگر رنگ پوست روشن‌تر ولی موی تیره دارید، از یک قهوه‌ای روشن استفاده کنید که تون رنگی خاکستری دارد.

اگر مطمئن نیستید که با چه رنگی شروع کنید، به فروشگاه لوازم آرایشی بروید و چند رنگ مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام رنگ برایتان مناسب‌تر است. فروشنده‌ها نیز می‌توانند به شما کمک کنند.

 

 1. با پر کردن ابرویتان با پودر شروع کنید.

مقدار خیلی کمی از پودر ابرو را به براش خود بزنید، و به آرامی بالا و پایین لبه ابروهایتان را پر کنید. زمانی که این کار را انجام می‌دهید، به جهت رویش موها دقت کنید. در حاشیه لبه ابروها بمانید، نمی‌خواهید که از این خطوط خارج شوید. پودر ابرو برای زمانی که فقط می‌خواهید مقدار کمی پر کردن را انجام دهید یا می‌خواهید کمی ابروهایتان پررنگ شود، مناسب است و فقط یک دقیقه طول می‌کشد.

 

آرایش ابرو

 

بقیه ابرویتان را پر کنید.

حالا که خطوط دور ابرویتان مشخص شده و داخل ابرو را کمی پر کردید، باید هر جایی که باقی مانده را نیز پر کنید. بدون اضافه کردن مواد جدید به براش، روی حجم دادن به همه سطح ابرو تمرکز کنید. اینکه ابرو خیلی پررنگ نشود و بیشتر لبه‌های آن رنگ بگیرد، ابرویتان را طبیعی‌تر جلوه می‌دهد.

در نهایت با برس ابرو، ابروهایتان را شانه کنید.

پست های مرتبط