خدمات اکستنشن لوکس‌ترین خدمات مو هستند که در سالن‌ها موجودند و پیدا کردن بهترین اکستنشن برای نوع موی شما می‌تواند کار سختی باشد. به این خدمت به عنوان یک خدمت مقرون‌ به صرفه نگاه کنید، چرا که با این کار هر خانم حداقل 5 سال جوان‌تر به نظر می‌رسد.

در حالی که تعداد زیادی از برندها و انواع اکستنشن مو وجود دارد، این نکته مهم است که به خاطر داشته باشید که همه روش‌های به وجود آمده، کیفیت مو، طرز ساخت، گارانتی و غیره یکسان نیستند.

انتخاب برند و روش اکستنشن مو می‌تواند سخت باشد اما مهم است که آن برند یا روشی را انتخاب کنید که برایتان مناسب است. این به چند فاکتور بستگی دارد، مثل نوع مو، لایف‌استایل شما و بودجه‌تان.

انواع کلی مو که برای اکستنشن از آن‌ها استفاده می‌شود، موی طبیعی و موی مصنوعی می‌باشد. واضح است که موی طبیعی با توجه به مزایایی که دارد (مثل قابلیت رنگ و مش، دکلره و ماندگاری بهتر و بیشتر) قیمت‌های گران‌تری نیز نسبت به موی مصنوعی دارد.

روش‌های اکستنشن مو می‌توانند به دو دسته متفاوت تقسیم شوند و هر کدام روش‌های اتصال خاص خودشان را دارند:

 1. رشته به رشته – پیوند زده شده، میکرو پیوندها و گره زدن.
 2. دسته‌ای – نوار، کلیپ، ضربه‌ای، دوخته شده و چسبانده شده.

در ادامه مطلب در مورد روش‌های مختلف بیشتر توضیح خواهیم داد:

 

رشته به رشته

این روش تقریبا از 20-40 رشته مو استفاده می‌کند، که در انتها با یک نخ/کراتین یا پلی اورتان به هم متصل شده‌اند. اکستنشن‌های رشته به رشته به تکه/قسمت‌های کوچکی که به کمک گرما یا سرما با مو پوشانده شدند، متصلند.

 

اکستنشن مو

اکستنشن مو-رشته به رشته

 

رشته‌ها توسط یک وسیله گرمایشی به موی سر متصل می‌شوند. موی شما بین گیره‌ها قرار می‌گیرد و توسط وسیله اکستنشن گرم که باعث آب شدن نخ کراتینی که دور مو پیچیده شده، چسبانده می‌شود. رشته‌ها نزدیک ریشه با اندکی فضا برای حرکت، متصل می‌شوند. در مدل‌های حجیم، از 100-150 رشته استفاده می‌شود در حالی که برای مدل‌های بلند چیزی حدود 300 رشته استفاده می‌شود. تعداد رشته‌ها به حجم، اندازه و ظاهر موی شما بستگی دارد.

 

دسته‌ای(لاینی)

موی دسته‌ای یا لاینی با توجه به حجم مویی که در هر دسته وجود دارد، انتخاب می‌شود.

سه نوع مختلف از موی دسته‌ای وجود دارد، ساخته شده با ماشین، با دست و یا تزریق قالب. سایز دسته‌ها متفاوت است اما می‌توانند در هر قدی به صورت ردیفی بین موها قرار بگیرند. دسته‌ها می‌توانند با استفاده از روش‌های نوار، گیره چسبی یا بافت متصل شوند.

 

 • استفاده از نوار در اکستنشن:

  نوار در اکستنشن جدیدترین متد موجود برای اکستنشن است. دسته‌هایی که توسط پلی اورتان پوشیده شده‌اند، با نوارهای دو طرفه رو هر دو سمت موی شخص قرار می‌گیرند و آن را بین دو دسته فشرده می‌کنند.

 

 • اکستنشن‌های دست‌بافت:

  این اکستنشن‌ها برای افرادی که موهای ضخیم و/یا زبر دارند ایده‌آل است. این روش شامل چند ردیف از دسته‌های دست‌بافت دوخته‌شده به مهره‌های اتصال، می‌باشد.

 

 • استفاده از چسب:

  روش کوتاه‌مدت اکستنشن مو، که در آن چسب به انتها(پایه) دسته مو زده می‌شود و به مو وصل می‌شود. در این روش دسته‌ها تنها برای چند روز روی موها می‌مانند و می‌توانند با یک حلال که پایه روغنی دارد، ریموو شوند.

 

اکستنشن مو

اکستنشن مو – استفاده از چسب

 

 • اکستنشن بافته شده:

  این نوع از اکستنشن برای موهای ضخیم و زبر مناسب است. موی شخص بافته می‌شود تا پایه‌ای باشد برای اکستنشن‌ها، و سپس دسته‌ها توسط نخ و سوزن به بافت‌‌ها متصل می‌شوند.

 

 • اکستنشن موقتی(با گیره):

  گیره در اکستنشن مو یک روش موقتی است، که در آن دسته‌های مو توسط گیره‌های کوچک فشاری روی سر قرار می‌گیرند. یک گزینه مناسب برای کسانی است که برای داشتن اکستنشنی که دائما روی سرشان باشد و با آن زندگی کنند، آمادگی ندارند.
  بیشتر برای مناسبت‌ها مناسبند که بتوان آن‌ها را پیش از خواب برداشت. اگر ترجیح می‌دهید از این روش استفاده نکنید، تکه‌های مویی نیز موجود دارند که توسط نوارهایی نامرئی متصل می‌شوند.

 

اکستنشن موقتی(با گیره)

اکستنشن موقتی(با گیره)

پست های مرتبط