لباس عروسیتان آماده‌ست و حالا زمان این رسیده که به فکر آرایش و زیبایی روز عروسی باشید…

به دنبال نکات آرایش عروسی برای این روز بزرگ زندگیتان هستید؟ دیگر نگران نباشید، زیرا ما با کمک متخصصان ، 20 تا از بایدها و نبایدهای آرایش عروس را برایتان آورده‌ایم تا مطمئن شوید با هر بودجه‌ای که برای عروسی دارید، بی عیب و نقص خواهید بود.

بایدها:

  • مراقب پوست خودتان باشید

برای داشتن پوستی زیبا و شفاف برای روز عروسی، اینکه یک روال مناسب برای رسیدگی به پوستتان به صورت روزانه و شبانه داشته باشید، بسیار مفید است. حدود 3 تا 6 ماه پیش از روز عروسی باید این کار را انجام دهید. این کار به شما کمک می‌کنه تا آرایش شما بهتر روی پوست انجام شود و ماندگاری آن بیشتر باشد.

 

  • 3 تا 5 هفته پیش از عروسی تست انجام دهید

حتما حداقل 3 هفته پیش از عروسی تست‌هایی را که نیاز هست، انجام دهید؛ ولی نه بیشتر از 5 هفته.

اگر تصمیم دارید برای روز عروسی از اسپری برنز کننده استفاده کنید، حتما پیش از تست آرایش، اسپری را نیز تست کنید. چرا که آرایشگر شما باید بداند که رنگ پوست شما دقیقا چطور خواهد شد تا بتواند آرایش مناسب پوست شما را برایتان انجام دهد. در روز تست بهترین خودتان باشید. مطمئن شوید که موهایتان آرایش شده و جواهراتتان را استفاده کرده‌اید تا متوجه شوید که در در نهایت کلیت صورت و آرایش شما چطور به نظر می‌آید.

 

  • لباسی هم‌رنگ لباس عروسی‌‌تان بپوشید

 اگر در حال تست کردن لوازم آرایش داخل فروشگاه هستین، می‌توانید بفهمید که لوازم آرایشی که می‌خواهید بخرید، با آن رنگ لباس چطور خواهند شد و از خودتان عکسی بدون فلش و در نور طبیعی روز بگیرید تا از خریدتان مطمئن شوید.

 

  • به چشمان خود اهمیت دهید

هر گونه تیرگی زیر چشم را با کانسیلر یا کرکتور(Corrector) از بین ببرید.

مهم است که رنگ مناسبی برای بهتر جلوه دادن چشمتان انتخاب کنید. باید مطمئن شوید که تمرکز شما بر روی ایجاد جذابیت چشمانتان است نه خود آرایش. تکنیک دیگری که نیاز است برای جلوه بخشیدن به چشمانتان انجام دهید، این است که شدت و عمق رنگ‌ها به خط مژه‌ شما نزدیک باشد.

 

  • برای انجام تست خود نمونه پیدا کنید

تصاویر آرایش‌هایی که دوست دارید را جستجو کنید و در روز انجام تست، همراهتان داشته باشید.

در مورد هر تصویر، مشخص کنید که چه چیزی را در مورد آن آرایش دوست دارید. در نظر داشته باشید که باید رنگ پوست خودتان را نیز در نظر بگیرید و در مقایسه با رنگ پوست خودتان، آرایش را انتخاب کنید.

 

نبایدها:

 

  • اجازه دهید آرایشگر چهره شما را تغییر دهد

برای بسیاری از افراد، عروسی آنها زمانی است که واقعاً می توانند از اینکه شخص دیگری آرایش آن‌ها را انجام دهد، لذت ببرند، اما ممکن است این وسوسه وجود داشته باشد که کلا همه کار را رها کنید و انواع پیشنهادات را از آرایشگر بپذیرید – کسی که شما را به درستی نمی‌شناسد و نمی‌داند شما چطور خوب به نظر می‌رسید و سلیقه‌تان چیست.

توصیه ما به شما این است که قطعا نمی‌توانید خودتان نباشید و کسی را تحت تاثیر قرار دهید.

اینکه شما آرایشگر استخدام کنید یا خودتان کارتان را انجام دهید، تفاوتی ندارد؛ اینکه آرایش عروس ظریف‌ترین و بهترین حالت چهره همیشگی او را نشان دهد، کافیست.

 

  • از کمی روشن‌تر شدن بترسید

رنگ لب طبیعی، قهوه‌ای و خنثی در عکس‌ها تقریبا دیده نمی‌شوند. پس فقط کافیست که رنگ رژ لبتان از رنگی که همیشه در حالت عادی استفاده می‌کند تنها یک یا دو درجه روشن‌تر باشد.

اگر معمولا از رنگ خنثی استفاده می‌کنید، همان رنگ را به عنوان پایه بزنید و از یک رنگ با تناژ صورتی روی همان پایه بزنید. اصولا رنگ‌های با تناژ صورتی، گلی و گوجه‌ای برای عروس‌ها مناسب است.

 

  • فقط صورت خود را آرایش کنید

در صورت لزوم از همان رنگی که برای صورتتان استفاده شده، روی گردن و شانه‌هایتان نیز استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که رنگ صورت شما با رنگ بدنتان متفاوت و قابل تشخیص نیست. همه چیز باید برای عادی و طبیعی به نظر رسیدن شما درست و به جا انجام شود.

بهترین راه حل برای این مشکل این است که برای ایجاد تناسب بین رنگ صورت و بدن، در صورت نیاز از اسپری برنز کننده خفیف استفاده کنید. این کار را روز پیش از روز عروسی‌تان انجام دهید.

پست های مرتبط