پیش نیاز تمیز کردن مبل

ابتدا مبل‌ها را جاروبرقی بکشید.

پیش از شروع تمیزکاری اصلی، باید کثیفی‌های آن را جارو بکشید. از یک سری گردگیر یا لوله جاروبرقی برای این کار استفاده کنید. از لوله جاروبرقی برای دسترسی به شکاف‌ها استفاده کنید.

سطح همه کوسن‌ها و پشتی‌ها را جارو بکشید. کوسن‌ها و پشتی‌ها را بردارید و سطح خود مبل را جارو بکشید.

 

از برس زبر استفاده کنید.

اگر نقاطی هستند که خاک بیشتری دارند از یک برس که موهای نسبتا زبری دارد استفاده کنید تا ساختار آن نقاط را بشکنید و سپس با جاروبرقی آن‌ها را پاک کنید. برس را کمی محکم بکشید اما نه به اندازه‌ای که به پارچه آسیب برساند.

 

 

پرزها و موها را بردارید.

با اینکه بعضی از شرکت‌ها محصولاتی مخصوص کسانی که حیوانات خانگی دارند، تولید کرده‌اند، جاروبرقی‌های معمولی نمی‌توانند پرز و موی حیوانات خانگی را پاک کنند.

طبق یک روال و ترتیب مشخص پیش بروید تا مطمئن شوید که هیچ مویی جا نیفتد.

 

 

قسمت‌های سخت مبل(مثل دسته‌ها) را پاک کنید.

بیشتر مبل‌ها قسمت‌هایی چوبی یا از جنس‌های دیگر دارند، که باید مطمئن باشید به آن‌ها نیز توجه کافی می‌کنید. یک محصول مناسب برای سطحی که می‌خواهید تمیز کنید، بیابید. اگر تمیز کننده مخصوص در دسترستان نیست، تمیز کننده چند منظوره می‌تواند جوابگو باشد.

اگر برد پاشیدن اسپری زیاد است، حوله کاغذی را با اسپری خیس کنید و روی قسمتی که می‌خواهید تمیز کنید بکشید. این کار از برخورد ناخواسته مواد شیمیایی با پارچه مبل جلوگیری می‌کند.

 

 

از جنس پارچه مطمئن شوید.

برچسبی را که نشان می‌دهد کاور مبل شما از چه جنسی است را پیدا کنید. این برچسب‌ها معمولا توضیحات لازم برای محصولات شوینده‌ای که می‌توانید برای آن پارچه استفاده کنید را به شما می‌گویند.

“W” به معنی این است که از یک شوینده پایه-آب با بخارشور استفاده کنید.

“WS” به این معنی است که می‌توانید از شوینده پایه-آب با بخارشور یا شوینده خشکشویی استفاده کنید.

“S” به معنای استفاده از شوینده خشکشویی است.

“O” به این معنی است که مواد پارچه طبیعی است، و باید با آب سرد شسته شود.

“X” به این معنی است که فقط از جاروبرقی یا برس استفاده کنید، یا از یک سرویس حرفه‌ای برای شامپو کردن کمک بکیرید.

 

تمیز کردن مبل با استفاده از شوینده پایه-آب و بخارشور

از نرم‌کننده پارچه استفاده کنید.

نرم‌کننده پارچه برای پاک کردن و از بین بردن باقی‌مانده خاک‌ها و چربی برای راحت‌تر شدن مرحله شامپو کردن است. نرم‌کننده را به صورت نقطه‌ای در یک قسمت از مبل که زیاد قابل دیدن نیست تست کنید تا مطمئن شوید که باعث تغییر رنگ پارچه نمی‌شود. نرم کننده را به قسمت‌هایی از مبل که می‌خواهید شامپو کنید، اسپری کنید.

 

 

محلولی از شوینده و آب درست کنید.

از شوینده پایه-آب که دارید و آب با نسبتی که روی شوینده نوشته شده، محلولی داخل یک کاسه درست کنید. محلولتان را تست کنید. یک تکه پارچه را داخل محلول بزنید و روی یک قسمت کوچک از مبل بکشید. می‌توانید همان روشی را که برای نرم‌کننده به کار بردید نیز استفاده کنید.

 

 

اجازه دهید محلول برای ده دقیقه روی پارچه بماند، سپس آن را چک کنید. یک حوله کاغذی را روی آن نقطه فشار دهید تا ببینید آیا رنگ پارچه تغییری می‌کند یا نه، اگر هیچ تغییر رنگی نبود، به مرحله بعد بروید.

 

بخارشور را آماده کنید.

مدل‌های مختلف بخارشور روش کار متفاوتی دارند، بنابراین این مرحله دستورالعمل‌های متفاوتی دارد، ظرف آب بخارشور را سر جایش قرار دهید، و درپوش ظرف آب را بردارید، محلول شامپو پارچه را داخل ظرف آب بریزید، و درپوش را بگذارید، اگر لوله بخارشور متصل نیست، آن را وصل کنید، سری مخصوص بخارشور را نیز متصل کنید.

 

شامپو را روی مبل بزنید.

نازل را برعکس روی مبل بکشید و دکمه بخارشور را نگه دارید تا محلول داخل ظرف آب رو مبل ریخته شود. همین روال را به ترتیب مشخص و حساب‌شده ادامه دهید. مطمئن شوید که شامپو را همه‌جای مبل بزنید، آرام حرکت کنید تا مطمئن شوید که پخش شامپو به صورت یکنواخت انجام می‌شود.

 

 

شوینده اضافه را بردارید.

دکمه‌ای که شامپو را پخش می‌کند، رها کنید. یک بار هم نازل را روی مبل بکشید تا شوینده را داخل بخارشور بکشید. در صورت نیاز این مرحله را تکرار کنید.

 

 

اجازه دهید مبل خشک شود.

هر قدر هم که از مکش بخارشور استفاده کنید، پارچه کاملا خشک نخواهد شد. فقط اجازه دهید مبل هوا بخورد و کامل خشک شود.

 

پست های مرتبط