1.از یک الگو استفاده کنید

فقط مدام سطوح را تمیز نکنید. اگر از یک الگوی ثابت برای تمیزکاری‌ها استفاده کنید، دیگر زمانی برای برگشتن به نقاط قبلی و انجام کارهایی که جا افتاده‌اند، تلف نخواهید کرد.

حرفه‌ای‌ها لیست‌شان را به ترتیب انجام‌ می‌دهند تا مطمئن شوند که همان بار اول همه کارها را درست و کامل انجام دهند.

 

 

2. مواد شوینده را بزنید و بروید

بعد از اینکه محصولات بهداشتی و شوینده را زدید، به آن‌ها زمان بدهید تا اثر کنند. بیشتر مواد شوینده در لحظه قدرت ضدعفونی کردن ندارند، بنابراین باید چند دقیقه به آن‌ها زمان دهید تا بتوانند میکروب‌ها و آلودگی‌ها را از بین ببرند.

 

 

3.سقف‌ها و دیوارهایتان را تمیز کنید

از بالا به پایین، خاک‌های سقف و دیوار را پاک کنید و مطمئن شوید که گوشه‌ها را نیز از قلم نیندازید. یک تی میکروفایبر برای این کار بسیار مناسب است، اما اگر ندارید، از یک حوله قدیمی یا تیشرت کهنه که سر یک جارو بسته شده استفاده کنید. اگر این کار را طبق یک روال مشخص انجام دهید، می‌توانید از جمع شدن خاک و گردوغبار در قسمت‌های مختلف خانه‌تان جلوگیری کنید تا کمتر از جاروبرقی یا تی استفاده کنید.

 

 

4.اول مرتب کنید، بعد تمیز کنید

قبل از اینکه شروع به تمیز کردن بکنید، اول هر چیزی را در جای مشخصش بگذارید. این که اول مرتب کنید و بعد تمیزکاری‌ها را انجام دهید به شما کمک می‌کند که در زمان صرفه‌جویی کنید.

 

 

5.سطوح را پاک کنید

اگر همه وسایل را از روی سطوحی مانند میز بردارید، سطح را تمیز کنید و بعد همه وسایل را به جای اول برگردانید، زمان زیادی را برایتان ذخیره خواهد کرد. همه وسایل را از روی میز یا طبقات بردارید، سطح را تمیز کنید، یک گردگیری سریع هم از وسایل انجام دهید و باز سر جایشان قرار دهید.

در مورد حمام نیز پیش از شستن آن صابون، شامپو و همه وسایل دیگر را خارج کنید، حمام را بشوییدو وسایل را برگردانید.

 

 

6.مبلمانتان را جاروبرقی بکشید

همه مبلمان خانه شما مستحق چیزی بیشتر از یک غلتک پرزگیر که گاهی روی آن بکشید، هستند.

در واقع، مبلمانی که بیشتر استفاده می شوند باید هفتگی با استفاده از سری‌های مخصوص جاروبرقی، جارو شوند. اگر آباژور پارچه‌ای دارید، باید آن‌ها را نیز جاروبرقی بکشید. برای آباژور اگر روی جارویتان آپشنی دارید که مکش را کمتر می‌کند، برای جلوگیری از آسیب این کار را انجام دهید.

 

 

7.استیل ضد زنگ خود را به روش صحیح تمیز کنید

اینکه کاری کنید که وسایل استیل شما نو به نظر بیایند، آسان‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید.

اینجا به شما می‌گوییم که چه کار کنید: یک پارچه میکروفیبر بردارید و نیمی از آن را خیس کنید. از نیمه خیس آن برای تمیز کردن استیل استفاده کنید و با نیمه دیگر، آن را خشک کنید. این راه حل ساده کمک می‌کند وسایل آشپزخانه شما تمیز و بدون رد اثر انگشت باقی بماند و باعث می‌شود کل خانه شما تمیزتر به نظر برسد.

 

 

8.سبدتان را همراهتان داشته باشید

با گذاشتن تمام محصولات تمیز کننده خود در یک سبد که می توانید هر جای خانه با خود حمل کنید، در وقت خود صرفه جویی می‌کنید، بنابراین دیگر نیازی به متوقف کردن کارتان برای پیدا کردن و آوردن وسایلتان نیستید.

 

 

9.از یک کیسه زباله بزرگ استفاده کنید

در حین تمیز کردن، یک کیسه زباله بزرگ را با خود در اطراف خانه ببرید و همه سبدهای زباله خانه را خالی کنید. این کار نه تنها باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود، بلکه می‌تواند نشانه اینکه کدام اتاق‌ها تمیز شده نیز باشد.

 

 

10.زیر سینک را تمیز کنید

فراموش کردن این که  زیر سینک را تمیز کنیم، معمولا ساده اتفاق میفتد. اما قطعاً کاری است که باید با هر بار تمیز کردن آشپزخانه خود انجام دهید. وقتی جایی زباله‌های خود را نگه می‌دارید، مطمئن شوید که به آن‌جا توجه بیشتری می‌کنید. این محل‌ها در خانه معمولا توسط خانه‌دارهای آماتور نادیده گرفته می‌شوند.

 

پست های مرتبط