روزهای خوبی برای موها وجود دارند؛ و روزهایی که موهای شما در تمام عمر هیچ وقت به این خوبی نبوده‌اند. تفاوت اصلی بین این دو حالت این است که حالت دوم زمانی اتفاق میفتد که شما موارد تخصصی را رعایت کرده باشید؛ ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از این موارد را برایتان بگوییم.

 

1.غبار آب از یک بطری اسپری‌دار، فرهای مو را نرم می‌کند و فرم می‌دهد بدون آن که نیاز به شستن مو باشد و به سرعت با هوا خشک می‌شود.

 

2.زمانی که موها را سشوار می‌کشید، اجازه دهید مو قبل از جدا شدن از برس خنک شوند. همه در این مورد عجله می‌کنند و به همین دلیل است که موهای آن‌ها می‌ریزد یا در آخر فر نمی‌شود یا فر نمی‌ماند.

 

آرایش مو در منزل

    آرایش مو در منزل

 

3.برای جلوگیری از کدر شدن موها (به دلیل اسپری کردن آب)، چند قطره روغن مو کف دستتان بریزید و آن را به موهایتان بمالید.

 

4.برای تازه کردن فر موها (Refresh)، از سشوار با باد سرد استفاده کنید؛ وزش باد را از یک طرف بگیرید، به صورت نوسانی با انگشت‌هایتان فرها را برگردانید.

 

5.کوتاه کردن موهایی که نازک و کم شده‌اند، سخت است اما اگر فقط 5 سانتیمتر کوتاه کنیم، باعث می‌شود موهای ما پرپشت‌تر به نظر می‌آید.

 

6.موهای سالم رنگ را طولانی‌تر نگه می‌دارد، بنابراین به صورت هفتگی از ماسک مو و نرم کننده استفاده کنید تا موهایتان را شاداب و براق نگه دارید.

 

7.برای حجم دادن به موها، ابتدا سشوار را روی ریشه موها بگیرید. زمانی که با ساقه مو شروع می‌کنید، آن‌ها را روی ریشه‌های موی خیس می ریزید، و باعث خوابیدن و صاف شدن ریشه‌ها می‌شوید.

 

8.در حمام موهای فر را به چهار قسمت تقسیم کنید و شامپو را بالای هر قسمت بمالید؛ دیگر موهایتان هنگام شستن در هم نمی‌پیجد و گره نمی‌خورد.

 

9.خیلی مهم است که موهایتان را مرطوب نگه دارید. بعد از هر حمام، از یک نرم‌ کننده‌ای که می‌شود روی مو بماند استفاده کنید.

 

10.اگر موهای شما دارد حجمش را از دست می‌دهد، هایلایت کردن کمک می‌کند که ظاهر پرپشت‌تری به موهای شما بدهد.

 

11.اگر برای موهایتان فقط از شوینده استفاده می‌کنید، ممکن است موهایتان شوره بزند. هر چند وقت یک بار پوست سرتان را با اسکراب بشویید تا پوست‌های مرده را از بین ببرد.

 

12.اگر می‌خواهید موهایتان سالم بماند، باید موها را کاملا خشک کنید؛ در غیر این صورت موها یخ زده و می‌ریزند. بنابراین به نقاط مرطوب توجه کنید و آن‌ها را خشک کنید.

 

13.اگر می‌خواهید موهایتان را بالای سر آرایش کنید و می‌خواهید کاملا مرتب باشد، موها را در جهت همان مدل خشک کنید.

 

14.اگر از محصولات زیاد و مختلفی برای موهایتان استفاده می‌کنید، از شامپوی مناسب برای موهای خشک استفاده کنید.

 

15.زمانی که موها خیس هستند، شکننده‌تر و آسیب پذیرتر می‌شود؛ به همین دلیل بهتر است موهایتان را زمانی که خشک هستند شانه کنید. برای این کار از روغن‌های طبیعی (پیش از حمام) استفاده کنید و موهایتان را شانه کنید، سپس حمام کنید.

 

نکاتی برای آرایش مو در منزل

نکاتی برای آرایش مو در منزل

 

16.اگر موهای خیلی بلندی دارید، بسته به جنس موهایتان از نرم‌کننده استفاده کنید. به این صورت که نرم‌کننده را از وسط ساقه تا پایین مو بمالید، سپس به سمت بالا تا کف سر ادامه دهید. مهم است که مطمئن شوید کف سرتان به خوبی آب‌رسانی می‌شود. پیش از شستن نرم‌کننده، بگذارید چن دقیقه روی موهایتان بماند.

 

17.برای آبرسانی به موها و کف سر و نرم نگه داشتن آن‌ها، حداقل هفته‌ای یک بار از ماسک مو یا نرم‌کننده قوی استفاده کنید و حتی بیشتر از یک بار، اگر که از وسایل گرم استفاده می‌کنید (مانند سشوار و اتوی مو).

 

18.برای داشتن موهای سالم، رژیم غذایی مناسب نیز بسیار تاثیر گذار است. رژیم شما باید حد مناسبی از پروتئین را شامل شود. این موارد را به رژیمتان اضافه کنید: ماهی، گوشت، تخم‌مرغ و حبوبات.
منابع غذایی دیگری نیز برای سلامت مو وجود دارند: میوه‌های قرمز، اسفناج، آووکادو، در کنار هر ماده غذایی که ویتامین C و E دارد که به کلاژن سازی کمک می‌کنند.

 

نکاتی برای آرایش مو در منزل

نکاتی برای آرایش مو در منزل

پست های مرتبط