• شستن بالش در ماشین لباسشویی و با دست

 

 

از آنجا که هر شب سر خود را روی بالش خود می‌گذارید، باید مطمئن باشید که تمیز و بدون میکروب باشد. همان‌طور که باید ملحفه خود را تمیز نگه دارید، باید مراقب بالش، تشک و بالشتک خود نیز باشید.

خصوصا بالش‌ها باید حداقل 2 تا 4 بار در سال شسته شوند؛ (تقریبا هر 4 ماه یکبار) برای اینکه ماندگاری بیشتری داشته باشند.  البته روش شستشوی همه انواع بالش‌ها یکسان نیست – کرک، فیبر و فوم روش متفاوتی دارند.

در حالی که اکثر سبک‌ها قابل شستشو با ماشین هستند، برخی از آن‌ها فقط باید به خشکشویی سپرده شوند، محدودیت شسته شدن در ماشین دارند، یا توصیه می‌شود فقط لکه گیری شوند.

برچسب محتوا و مراقبت که داخل بالش وجود دارد، بهترین مکان برای شروع است؛ اما اگر نمی توانید دستورالعمل های مرحله به مرحله پیدا کنید یا به راهنمایی های بیشتری نیاز دارید، این راهنمای شستشوی بالش‌ها را دنبال کنید، مهم نیست سایز، اندازه یا جنس داخل آن چیست.

 

چگونه بالش‌های کرک و فیبر را در ماشین لباسشویی بشوییم:

شما خوش شانس هستید! بیشتر بالش‌های کرک و فیبر با ماشین سازگار هستند، به این معنی که می‌توانید آن‌ها را در ماشین لباسشویی بیندازید. مطمئن شوید که همزمان دو بالش را داخل ماشین بیندازید که تعادل ماشین لباسشویی حفظ شود. بالش‌ها را به صورت عمودی داخل ماشین قرار دهید تا احتمال آسیب دیدن آن‌ها کمتر شود.

از این دستورالعمل قدم به قدم استفاده کنید:

 • چرخه ملایم را انتخاب کنید و از آب گرم استفاده کنید، سپس چرخه آبکشی و چرخش اضافی را اضافه کنید.
 • مقدار کمی از مواد شوینده استفاده کنید.
 • بالش‌ها را روی حرارت کم خشک کنید و مرتبا آن‌ها را برگردانید و سعی کنید به برگشتن پف‌شان کمک کنید. به یاد داشته باشید: از آنجایی که بالش‌ها بیش از یک بار خشک می شوند، ممکن است بوی کمی بلند شود. در این حالت، برای خلاص شدن از بو، چند ساعت بالش را در آفتاب قرار دهید.

اگر نیاز به دیدن ویدیو دارید از این لینک یوتیوب هم می‌توانید استفاده کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=35sGbEfEm0k

 

 • چک لیست نهایی برای اینکه باید لباس، ملحفه و هر چیز دیگر را چند وقت یکبار بشویید.

 

 

حتی اگر آخر هفته‌ها برایتان فرصت شستشو باشد، به این معنا نیست که می‌توانید لباس، حوله، ملحفه و هر چیز دیگری را یک جا داخل ماشین لباسشویی بیندازید. بعضی چیزها باید هر هفته شسته شوند، در حالی که فاصله بین شستشوها برای بعضی دیگر می‌تواند بیشتر باشد.

در مورد لباس‌ها، زمان شستشوی آن‌ها به تعداد دفعاتی که آن‌ها را می‌پوشید بستگی دارد. مثلا جین‌ها باید بعد از سه بار پوشیدن شسته شوند. ملحفه‌ها، حوله‌ها و ملافه‌ها باید از یک جدول زمانی استاندارد پیروی کنند – برای مثال، ملحفه و روبالشی باید یک بار در هفته شسته شود.

 

زمان بندی مهم است، روش شستن نیز همین‌طور. دفعه بعد که لباس‌ها را می‌شویید، این روش‌ها را دنبال کنید:

 • لباس‌ها را منطقی جدا کنید: در حالی که جدا کردن روشن‌ها و تیره‌ها مشخص است، چندین روش دیگر برای تقسیم لباس‌ها برای اطمینان از نتایج بهتر وجود دارد. لباس‌های کثیف یا گل آلود را از لباس‌هایی که فقط کمی خاکی هستند، و پارچه های زمخت (جین) را از ظریف جدا کنید.

 

 • ماشین را بیش از حد سنگین نکنید: به لباس‌هایتان اجازه بدهید آزادانه داخل ماشین بچرخند و مواد شوینده و نرم‌کننده به راحتی داخل آن پخش شوند. از پر کردن خشک‌کن تا لبه آن خودداری کنید تا همه چیز کاملا خشک شود.

 

 • دمای آب مناسب انتخاب کنید: برای پارچه های ظریف مانند پشم، ابریشم یا توری، آب سرد بهترین گزینه ممکن است. این بی‌خطرترین راه است چرا که با محیط زیست سازگارتر است و باعث تغییر رنگ، آسیب دیدن و آب رفتن پارچه نمی‌شود. با این حال، وقتی سعی در از بین بردن لکه‌ها یا میکروب‌ها دارید، آب گرم بهترین گزینه است.

 

 • بهترین راه‌ها برای اینکه خانه خود را خوشبو نگه دارید

 

 

هر خانه‌ای بوی مخصوص به خودش را دارد. باید بگوییم بعضی از خانه‌ها خوشبوتر از بقیه هستند. در حالی که ممکن است سخت باشد تا بوی خوب را همیشه حفظ کنید، چندین روش وجود دارد که می‌توانید بوی بد را از بین ببرید. مطمئناً، بعضی از موارد مانند کثیف کاری‌های حیوانات خانگی ، تشک‌های بو گرفته و سطل زباله‌های سرریز شده نیاز به مقداری تلاش و صبر دارند. اما به طور کلی، به راحتی می‌توان خانه را خوشبو کرد – به خصوص اگر از این نکات آزمایش شده پیروی کنید.

با اینکه شما برای استفاده بیش از حد از شمع و عود سرزنش نمی‌کنیم، با روش ما پیش بروید و اگر راضی نبودید، روش خودتان را ادامه دهید.

 

 • سطل زباله خود را تمیز نگه دارید: یک بوی ناخوشایند در آشپزخانه شما ماندگار است؟ اگر چنین است، سینک را بررسی کنید.

کیتا ترنر، طراح داخلی می گوید: “برای خلاص شدن از بو در ظرف دفع زباله‌ها، یک صابون ظرف معطر با لیمو را اسپری کنید.” هم‌چنین می توانید پوست لیمو یا آهک را داخل ظرف زباله بریزید و سپس آب را روی آن بریزید.

 

 • فرش‌ها و قالیچه‌ها را تازه کنید: بر خلاف کف کاشی و چوب سخت، فرش های مخمل خواب دار مانند سایر گیاه‌ها به ویژه پس از نشت غذاها و کثیف کاری‌های حیوانات خانگی به شدت بوی ناخوشایند خواهند گرفت. جوش شیرین را روی کل فرش بریزید و بگذارید چند ساعت بماند و سپس جاروبرقی بکشید.

اگر می‌خواهید تمام نقاط خانه خود را تحت کنترل داشته باشید، همین روش برای تخت‌خواب و تشک حیوان خانگی نیز کار می کند.

 

 • گیاهان و میوه‌های خوشبو و معطر روی اجاق گاز بجوشانید: طراح داخلی Rhobin DelaCruz می گوید: “من این حیله را از مادرم آموخته ام. در یک قابلمه کوچک آب بریزید و برش های مرکبات و گیاهانی مانند اسطوخودوس یا نعنا را اضافه کنید.”

 

گرما عطر و بوی شیرین و دلنشین را در تمام خانه شما پخش می‌کند و بسته به نوع مواد اولیه موجود در خانه به راحتی می توان آن را انجام داد.

 

 • فضای سبز بیرون خانه را به داخل خانه بیاورید: گیاهان هوا را تمیز می کنند و خانه شما را بسیار زیبا می‌کنند. بسیاری از گیاهان، از جمله گل یاس، اکالیپتوس و گاردنیا، رایحه‌های دلپذیری را نیز ارائه می دهند. فقط مطمئن شوید که شما آماده مراقبت از آنها هستید.

 

 • با استفاده از ورق‌های خوشبو کننده، بوهای بد را از بین ببرید: چند ورق خوشبو کننده را در کمد، کشوها یا سایر فضاهای کوچک قرار دهید. به همه چیز عطر و بوی تازه شسته شده می‌دهد حتی اگر ماه ها از آن گذشته باشد.

پست های مرتبط