تاریخچه بلند کردن ناخن

آیا می دانید چینی‌های باستان ناخن‌های بلند را نشانه وضعیت و شرایط زندگی می‌دانستند؟
ناخن‌های بلند نشان دهنده مرفه بودن صاحبشان بودند؛ به قدری مرفه که کارهای پرزحمت یا وظیفه‌ای برای انجام دادن ندارند.

چینی‌ها آن قدر روی مراقبت از ناخن‌های بلند وسواس داشتند که حتی محافظ‌هایی (از جنس چوب گرفته تا طلا و سنگ‌های قیمتی) برای ناخن‌هایشان می‌ساختند.

مستند است که Dowager Empress Cixi تا اندازه‌ای حدود 15 سانتیمتر ناخن داشته است!

این عقیده در جوامع دیگری هم‌چون مصر نیز رواج داشت. حتی تا به امروز ، در بعضی از فرهنگ ها ، ناخن های بلند نشانگر موقعیت اجتماعی بالای فرد است.

به علاوه چینی ها اولین کسانی بودند که لاک ناخن را معرفی کردند، که اساس آن از بین سفیده تخم مرغ و موم زنبورعسل ساخته می‌شد و چیزهای دیگری نیز به آن اضافه می‌کردند.

در حقیقت ، طبق گفته مورخان ، اشرافیان سلسله ژو در سال 600 پیش از میلاد ناخن های خود را با گرد و غبار نقره و طلا نقاشی می کردند.

 

کاشت ناخن

 

چرا اکستنشن ناخن؟

اکستنشن ناخن شامل افزایش ناخن مصنوعی به نوک ناخن شما برای افزایش طول است. سپس ناخن اضافه شده، توسط پوشاندن آن با ژل، اکریلیک یا فایبرگلاس تقویت می شود.
از طرف دیگر ، ممکن است ناخن مصنوعی روی ناخن های طبیعی شما چسبانده شود.
به روش اول، “تیپ” و به روش دوم “فرم” گفته می‌شود.

 

 

این روزها با این که بسیاری از افراد تمایل به داشتن ناخن های بلند دارند، برخی از ما به اندازه کافی خوش شانس نیستیم که ناخن‌های سالم و زیبایی داشته باشیم.

خیلی از ما ممکن است مشکل جویدن ناخن داشته باشیم. یا دلیل دیگر برای آن که نتوانیم ناخن‌های طبیعی خودمان را بلند کنیم، می‌تواند شکستن ناخن و بی‌دوام بودن آن باشد. برای ما، اکستنشن و کاشت ناخن می‌تواند میان‌بر مناسبی برای رسیدن به ناخن‌های رویایی باشد.

گذاشتن ناخن‌های سالم و بلند روی ناخن‌های جویده شده، کوتاه و یا شکسته می‌تواند بهترین روش برای پوشاندن عیوب ناخن و داشتن ناخن‌هایی بلند و زیبا باشد.

حتی اگر ناخن‌های طبیعی شما زیبا و محکم هست، چرا باید تا بلند شدن آن‌ها به اندازه دل‌خواهتان صبر کنید؟!
تصور کنید! شما می‌توانید تنها در یک ساعت صاحب ناخن‌های بلند شوید.

 

انواع مختلف اکستنشن و کاشت ناخن

تکنیک های تقویت ناخن بر اساس مواد و نحوه اتصال آنها به ناخن های شما طبقه بندی می شوند.

ادامه مطلب را بخوانید تا درباره آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  • کاشت ناخن اکریلیک(کاشت ناخن مصنوعی) چیست؟

ناخن های اکریلیک شایع‌ترین نوع اکستنشن ناخن است که تقریبا همه از آن می دانند!

ناخن اکریلیک از مایع مونومر مخلوط شده با یک پودر پلیمر ساخته شده است تا خمیری ایجاد شود که به ناخن و نوک طبیعی شما بچسبد.

این خمیر به مرور زمان سخت می شود و می تواند 3 تا 4 هفته خوب دوام داشته باشد.

 

 

  • کاشت ناخن ژل چیست؟

اکستنشن ناخن ژل شامل استفاده از لایه‌ای از ژل ضخیم و شفاف بر روی ناخن طبیعی یا ناخن کاشته شده شماست.

بعد از گذاشتن ژل روی ناخن، لازم است برای تکمیل و محکم شدن آن از تابش نور LED یا UV (ماوراء بنفش) استفاده شود.

 

 

  • کاشت ناخن فایبر گلس (Fiber glass) چیست؟

کاشت ناخن فایبرگلس هم چنین به عنوان‌ اکستنشن ابریشمی یا روکش ناخن ابریشمی نیز شناخته می‌شود. این روش کاشت محبوبیتش به اندازه کاشت اکریلیک یا کاشت ژل نیست. فایبرگلاس یک ماده مصنوعی است که از ابریشم قوی تر است.

هر بخش از مواد برش داده شده و برای قرار دادن روی کل ناخن یا نوک ناخن با استفاده از رزین یا چسب آب بندی می شود. زمانی که اکتیویتور(فعال‌کننده) روی ناخن اسپری می‌شود، ناخن فیکس شده و کاشت ناخن تمام است.

 

 

کاشت ناخن را می‌توانیم دائمی نگه داریم؟

 درحقیقت هیچ کاشت ناخنی دائمی نیست. این دوام نداشتن دائمی کاشت ناخن اتفاق خوبی است؛ چرا که در غیر این صورت برای ناخن‌های طبیعی فاجعه به بار می‌آمد!

ناخن‌های طبیعی زیر ناخن‌های مصنوعی و مواد کاشت قادر به تنفس نیستند و به مرور زمان شکننده خواهند شد. هم چنین اگر گاهی ناخن‌های طبیعی‌تان را چک نکنید و از وضعیت آن ها با خبر نشوید، امکان دارد دچار قارچ یا بیماری‌های عفونی بشوند.

در قسمت دوم این مقاله نقاط مثبت و منفی هر یک از روش‌های کاشت معرفی شده و مقایسه آن‌ها و معرفی ابزارهای کاشت ناخن را برای شما خواهیم گفت.

پست های مرتبط