چطور آرایش لب را حرفه‌ای انجام دهیم؟

برای دهه‌هاست که رژ لب محبوب‌ترین وسیله آرایش است. در واقع یکی از ضروری‌ترین وسایل و اکسسوری‌های مد و فشن است که بانوان حتما از آن استفاده می‌کنند.

به قول معروف که می‌گویند “به یک خانم رژ لب مناسب را بدهید تا دنیا را تسخیر کند.”

اما باید بگوییم که همه نمی‌دانند که چطور رژ لب را به طور صحیح استفاده کنند. این یک هنر است. اگر یکی از کسانی هستید که تلاش می‌کنید که در زمینه استفاده از رژ لب متخصص شوید، این مطلب را بخوانید.

  • چطور مانند یک متخصص از رژ لب استفاده کنیم

بیاید با چیزهایی که برای آرایش لب به آن‌ها نیاز داریم شروع کنیم:
1. نرم‌کننده لب
2. خط لب
3. کانسیلر
4. رژ لب مورد علاقه‌تان

  • روش اول

قدم اول: لب‌هایتان را آماده کنید

آرایش لب - بانیکس

این اولین و اساسی ترین قدم در آرایش لب است. چرا که کار کردن روی لب خشک شده سخت و غیر ممکن است.

با یک برس مسواک نرم و مرطوب، لایه برداری کنید و از یک نرم کننده لب برای نرم کردن و دادن ظاهری صاف و سالم به لب‌ها استفاده کنید. سپس می‌توانید از یک پرایمر برای بهتر و بیشتر ماندن رنگ روی لب‌ها استفاده کنید و از ریختن آن نیز جلوگیری کنید.

قدم دوم: از یک پایه (زیرساز) استفاده کنید

اگر نگران هر گونه پاک شدن رنگ و یا رنگ نامساعد هستید، مهم است که رژ لب شما یک پایه برای متصل شدن به آن، داشته باشد. این کار برای آن است که مطمئن شوید رژ لب شما داخل لبتان فرو نمی‌رود (بین خطوط لب). یک رنگ از کانسیلر را انتخاب کنید که به رنگ لب شما بخورد و کمی از آن را به صورت ضربه‌ای و با استفاده از یک براش تخت یا یک براش کوچک پرزدار، روی لب بزنید.

کمی از پودر پنکیک برای تکمیل زیرسازی رو لب بزنید. این کار هم به ماندگارتر شدن رژ لب کمک می‌کند.

قدم سوم: از خط لب استفاده کنید

برای اینکه خط اصلی لبتان را مشخص کنید و  از بی‌نظم شدن رژ لبتان جلوگیری کنید، از یک خط لب خوب استفاده کنید. به این روش شما به یک ظاهر دقیق‌تر و صاف‌تر خواهید رسید.

خط طبیعی لب خود را از یک گوشه به گوشه‌ای دیگر با خط لبی که به رنگ پوستتان می‌خورد، بکشید. (ممکن است نیاز باشد این رنگ با رنگ رژ لبی که می‌خواهید استفاده کنید، هماهنگ باشد).

اگر خط لب به طرف داخل لب نامنظمی داشت، نگران نباشید، چرا که به هر حال رژ لب آن را می‌پوشاند.

قدم چهارم: رژ لب را بزنید

زمانی که تمام قدم‌های بالا را انجام دادید و رژ لبتان را انتخاب کردید، کمی از رژ لب را با براش روی لبتان بگذارید و آن را روی تمام لبتان بمالید. گوشه‌های داخلی آن را جا نیندازید. مطمئن شوید که همه گوشه‌ها و همه قسمت‌های داخل خط لب را پر کرده‌اید.

نکته: اگر لب‌هایتان خشک است، ترجیحا از رژ لب مات استفاده نکنید، چرا که باعث بیشتر نشان دادن خشکی لب شما می‌شود. به دنبال رژ لب‌های مرطوب کننده که باعث نرم شدن لبتان هم می‌شوند، استفاده کنید.

  • روش دوم: چطور بدون خط لب، آرایش لب را انجام دهیم

آرایش لب - بانیکس

اگر توی کیف لوازم آرایشتان خط لب ندارید، نگران نشوید. چون یک راه عالی برای آرایش لب، بدون خط لب وجود دارد.

قدم اول: از انگشتتان استفاده کنید

انگشتتان را روی رژ لب انتخابی‌تان بمالید و انگشت را مستقیما روی لب در محدوده خط طبیعی لبتان بکشید. با این روش می‌توانید به دقت مورد نیازتان، بدون احتیاج به خط لب، برسید.

قدم دوم: کار ظاهری را تمام کنید

رژ زدن داخل لبتان را با استفاده مستقیم از خود رژ لب یا براش، تمام کنید.

ساده نبود؟ این روش برای زمانی که عجله دارید هم می‌تواند کمک کننده باشد!

  • روش سوم: آرایش لب برای لب‌های تیره چطور است؟

آرایش لب - بانیکس

اگر رنگ لب شما تیره است یا رنگ خاصی دارد، با رعایت چند نکته ساده می‌توانید رنگ لبتان را اصلاح کنید. از استفاده رنگ‌های روشن و صورتی خجالت نکشید چون این‌ها راه‌هایی هستند که اگر استفاده کنید می‌توانند تاثیرگذار باشند.

قدم اول: استفاده از کانسیلر

نکته اصلی، در خنثی کردن رنگ لب‌ها با استفاده از کانسیلر است که دقیقاً با تن رنگی پوست شما مطابقت دارد. هر جایی که تیرگی وجود دارد، کانسیلر هم وجود دارد. شما با تفاوتی که ایجاد می‌شود، متحیر خواهید شد.

قدم دوم: کاور بیشتری انجام دهید

اگر کمی کانسیلر کمک زیادی به شما نکرد، می‌توانید کمی بیشتر از آن را روی لبتان بزنید تا به آرایش لب دلخواهتان برسید.

قدم سوم: خط لب بکشید

از یک خط لب که با رنگ رژ لب انتخابی شما هماهنگی دارد، استفاده کنید و آن را روی خط اصلی لب خود بکشید و دقت کنید که از خط لبتان بیرون نزنید.

قدم چهارم: رژ لب را بزنید

اگر احتیاج بود از رژ لب به صورت چند لایه استفاده کنید. از یک رژ غیر براق برای نتیجه بهتر استفاده کنید. نتیجه از رژ لب‌های مایع و براق بهتر خواهد بود.

پست های مرتبط