اگر لاک ناخن روی فرش خود ریخته‌اید و نگرانید که چگونه آن را پاک کنید، نگران نباشید! فرش شما می‌تواند تمیز شود و اثری از لاک روی آن باقی نماند. در ادامه نکاتی به شما می‌گوییم که با آن‌ها، سریع این کار را انجام دهید.

 

نکته قابل توجه این است که باید سریع عمل کنید و قبل از خشک شدن آن، دست به کار شوید و لاک را پاک کنید. خوشبختانه محصولات زیادی وجود دارد که به راحتی در حمام و اطراف خود پیدا کنید که این ترفندها را انجام دهد!

با این محصولات لاک ناخن را از فرش پاک کنید.

 

قبل از اینکه کار خود را شروع کنید، مهم است که بدانید چه نوع محصولاتی بدون آسیب رساندن به فرش، این لکه‌ها را با موفقیت پاک می‌کند. بنابراین باید همیشه ابتدا موادی که آماده کرده‌اید را روی نقطه‌ای کوچک فرش امتحان کنید. به این ترتیب، اگر موادی که آماده کرده‌اید به فرش آسیب می‌رساند، قبل از اینکه آسیب زیادی به فرش بزنید، متوجه آن می‌شوید.

در ادامه به چند مورد خانگی رایج که به شما کمک می‌کند لاک ناخن را از روی فرش پاک کنید، می‌پردازیم:

1) پاک کننده ناخن غیر استونی: پاک کننده لاک ناخن مادامی که فاقد استون (استون موجب تغییر رنگ فرش می‌شود) باشد بسیار عالی عمل می‌کند.

2) الکل یا اسپری موی سر: محصولاتی که حاوی الکل هستند، عملکرد خوبی در حل کردن لاک ناخن دارند.

4) آب اکسیژنه: گاهی اوقات محلول‌های قوی پراکساید هیدروژن مانند سفید کننده عمل می‌کند و رنگ فرش را می‌برد بنابراین مطمئن شوید که فقط از یک محلول ضعیف استفاده می‌کنید.

5) محلول‌های تمیز کننده پنجره: شاید عجیب به نظر برسد اما پاک کننده پنجره به خوبی لاک ناخن روی فرش شما را تمیز می‌ کند.

 

روش قدم به قدم پاک کردن لکه لاک از روی فرش

اکنون که مواد مورد نیاز را فراهم کردیم، به بررسی روش انجام این کار می‌پردازیم:

  • تا حد امکان به صورت دستی این کار را انجام دهید.

این کار موجب می‌شود از مواد کمتری استفاده کرده و دقیقاً روی محل مورد نظر کار کنید.

 

  • آرام و کم کم لکه را پاک کنید.

 از یک حوله تمیز برای ملایم پاک کردن لکه استفاده کنید و تا زمانی این کار را ادامه دهید که رنگ دیگری از لکه بیرون نیاید. حتماً به آرامی این کار را انجام دهید تا لکه عمیق‌تر به فرش نرود.

 

  • نقطه را با آب گرم بشویید.

یک اسفنج تهیه کرده و یک کاسه را با آب گرم و کمی مایع ظرفشویی پر کنید. فرش را به شدت بسابید و مرتباً بشویید. این کار را انجام دهید تا تمام مواد مورد استفاده شما از فرش خارج شود.

 

  • دوباره بشویید و خشک کنید.

وقتی تمام مواد خارج شد، دوباره محل را با یک کاسه جدید آب گرم بشویید. سپس، آب اضافی را با حوله‌های کاغذی خیس کنید و ناحیه را با پنکه خشک کنید. اگر فن ندارید، یک جسم سنگین را روی حوله‌های کاغذی خود قرار دهید و یک ساعت صبر کنید.

 

اکنون شما یاد گرفته اید که چگونه لاک ناخن را از فرش پاک کنید! لکه شما قطعاً نسبت به قبل بسیار سخت‌تر قابل مشاهده است!

پست های مرتبط