تمیز کردن گاز رو میزی می تواند کاری خیلی سخت و بزرگ باشد وقتی متوجه می شوید که کثیفی ها و لکه های روی آن فقط با دستمال کشیدن پاک نمی شوند.

حتی اگر کم از گاز رومیزی‌تان استفاده کنید، حتما شاهد روی هم جمع شدن لکه ها و کثیفی هایی روی مشعل ها، روکش مشعل ها و اطراف آن ها مواجه خواهید شد که ظاهر گاز را زشت می کنند.

این انباشتگی لکه و کثیفی اجتناب ناپذیر است چرا که غذا همیشه راه خود را به بیرون قابلمه و ماهیتابه پیدا می کند. خبر خوب این است که سوختگی های روی این کثیفی ها قرار نیست همیشه آنجا بمانند. با روشی که ما برایتان آورده‌ایم، این مشکل برای همیشه حل خواهد شد.

بنابراین بدون هر گونه حاشیه بیشتر، این جا برایتان روش تمیز کردن گاز رو میزی را آورده ایم. فقط 15 تا 30 دقیقه زمان برای پاک کردن کثیفی های گاز رو میزی بگذارید و کارتان تمام است!

 

 

راهنمایی گام به گام روش تمیز کردن گاز رو میزی

  • وسایل ساده مورد نیاز را جمع کنید.

همه آنچه نیاز دارید، جوش شیرین، حوله کاغذی، یک برس نرم، صابون ظرفشویی و آب اکسیژنه (هیدروژن پراکسید) است.

فقط آب اکسیژنه ممکن است در خانه پیدا نشود، اما یک بطری ارزان آن در هر داروخانه‌ای وجود دارد.

 

  • کاور های مشعل ها را بردارید.

کاور های مشعل‌ها را بردارید تا بتوانید به لکه ها و کثیفی های زیر آن ها نیز دسترسی پیدا کنید. خود کاورها هم ممکنه به تمیزی احتیاج داشته باشند. اگر این طور بود، آن ها را پیش اینکه دوباره سر جایشان بگذارید، تمیز کنید.

هم چنین می توانید هنگامی که مشغول تمیز کردن بقیه قسمت های گاز هستید، آن ها را داخل آب گرم بگذارید تا تمیز کردنشان راحت تر شود.

 

  • با آب و صابون تمیز کنید.

تا جایی که می توانید کثیفی ها را با روش سنتی آب،  صابون و قلمو بردارید. بخش عمده کثیفی ها باید در همین مرحله از بین بروند اما حتما همیشه لکه های سرسخت تری هم وجود دارند که برای از بین رفتن نیاز به تلاش بیشتری دارند.

 

  • مخلوط تمیز کننده اجاق گاز خود را ایجاد کنید.

برای تمیز کردن قسمت های سرسخت تر، مخلوط نظافت خود را تهیه کنید. نصف فنجان جوش شیرین را درون یک کاسه بریزید و به تدریج آب اکسیژنه را به آن اضافه کنید و هم بزنید. هنگامی که خمیر نسبتا مایعی به دست آمد، تمیز کننده خانگی گاز شما آماده است.

 

  • بسابید، بسابید، بسابید!

حالا که مخلوط تمیز کننده خود را دارید، یک حوله کاغذی یا قلم بردارید، داخل مخلوط بزنید و شروع به تمیز کردن کنید. این کار باید در سریع ترین زمان ممکن سر سخت‌ترین لکه ها از بین ببرد.

اگر هنوز لکه هایی دارید که پاک نشدند، سعی کنید خمیر را روی آن ها بگذارید و برای ده دقیقه صبر کنید و سپس آن ها را پاک کنید. این کار همان لکه های سرسخت را هم شکست خواهد داد.

وقتی کارتان تمام شود، اجاق گاز کاملا براق، تمیز و نو به نظر می رسد.

 

صحبت آخر

حالا شما می دانید که اجاق گاز را چطور با روشی حرفه‌ای تمیز کنید. با استفاده از این مخلوط تمیز کننده عالی، همیشه می توانید از این تجربه جهانی استفاده کنید. گر چه ممکن است این گونه به نظر نرسد، اما وقتی به خانه بیایید و یک اجاق گاز تمیز و براق ببینید، می تواند بسیار لذت بخش باشد!

ممنون از این که این مطلب را خواندید و تبریک بابت یاد گرفتن این روش حرفه‌ای!

پست های مرتبط