در حالی که هر سال ترندهای آرایش و گریم صورت  مختلفی وجود دارد، هیچ آرایشی بدون پایه و زیرسازی صحیح کامل نمی‌شود. آرایش صورت شما یک بوم خالی است برای لب‌های قرمز یا چشم اسموکی، بنابراین داشتن یک آرایش بی‌عیب و نقص می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

قدم اول: آماده سازی

پیش از انجام هر گونه گریم صورت، مهم است که پوست را با استفاده از لوازم مورد نیاز آماده کنید. از لوسیون و کرم دور چشم برای آب رسانی استفاده کنید.

قدم دوم: پرایمر

برای داشتن یک پایه نرم و لطیف که بتوانید زیر سازی را بر روی آن انجام دهید، با استفاده از یک براش تخت زیر سازی، پرایمر را روی صورتتان بزنید. برای این کار نیاز است که از یک پرایمر مناسب که رطوبت پوست را حفظ کند و بافت خوبی برای شروع زیر سازی به پوست بدهد، استفاده کنید.

قدم سوم: زیر سازی مایع

حالا زمان اولین لایه از آرایش شما فرا رسیده: زیر سازی!
این مرحله شامل بی‌بی کرم‌ها ) BB )، مرطوب کننده‌های SPF دار (ضدآفتاب)، و امثال آن‌ها می‌شود. بهتر است از کرم‌هایی که سنگین نیستند استفاده کنید. از مرکز صورتتان شروع کنید و کرم را به طرف دور صورت پخش کنید. برای این کار می‌توانید از یک براش مخصوص زیر سازی استفاده کنید. در این مرحله مواد رو به صورت لایه‌ای و مرحله‌ای به پوستتان اضافه کنید تا وقتی احساس کردید کافیست یا هنوز نیاز به اضافه شدن دارد، بتوانید تغییرات لازم را انجام دهید. اگر به پوشش دادن بیشتری احتیاج هست، از اسفنج مخصوص این کار استفاده کنید.

 

گریم صورت - بانیکس

 

قدم چهارم: کانسیلر

بعد از اینکه زیرسازی‌ها را انجام دادید، اگر نیاز به پوشانندگی بیشتری داشتید، از کانسیلر استفاده کنید. با استفاده از براش کانسیلر یک مثلث زیر چشمتان ایجاد کنید و به آرامی آن را روی پوستتان پخش کنید.

قدم پنجم: پودر فیکس بی‌رنگ

زیر سازی مایع انجام شده را با پودر فیکس بی‌رنگ، فیکس کنید. این کار را با یک براش پر مو و نرم انجام دهید.

قدم ششم: هایلایت

 

گریم صورت - بانیکس

 

روی گونه‌هایتان کمی هایلایتر بزنید و با استفاده از یک براش نرم و پر مو یا انگشتتان، به سمت بیرون پخش کنید. هایلایتر باعث می‍ود گونه‌های شما درخشان‌تر و برجسته‌تر دیده شوند.

قدم هفتم: برنزر و رژ گونه

 

گریم صورت - بانیکس

 

برای آرایش‌های معمولی و روزانه، از برنزر یا رژ گونه استفاده کنید. از یک براش کوچک برای اضافه کردن آن‌ها در زیر استخون چانه به سمت خط رویش مو استفاده کنید. همچنین می‌توانید ابتدا برنزر خود را در قسمت‌های فرورفته گونه‌ها و در امتداد مو و خط فک خود استفاده کنید تا جلوه کانتور ایجاد کند. سپس روی آن از رژ گونه استفاده کنید. درست زیر خط استخوان گونه. این کار برای مناسبت‌های رسمی‌تر مناسب است.

 

تاثیر فرم صورت در آرایش و گریم صورت

اگر شما نحوه استفاده صحیح و به جا از لوازم آرایش و گریم صورت را بدانید و با انتخاب درست رنگ‌ها و سایه‌ها به سلیقه و سبک مورد علاقه‌تان، می‌توانید بهترین گریم‌ها را بسازید.

علم شناخت ساختار و اساس چهره و صورت در جهت رسیدن به گریم صورت صحیح و حرفه‌ای کمک خواهد کرد. آموختن تکنیک‌های آرایش و گریم در کنار رعایت تعادل و توازن، مهارت‌های یک هنرمند را به سطح بالاتری خواهد برد، و در واقع یک ابزار ضروری در رسیدن به بهترین نتیجه می‌باشد.

پایه و اساس این کار یکسان است. از عتاصر مشترکی شروع می‌شود: دو چشم، یک بینی، گونه‌ها و … . هیچ دو صورتی دقیقا عین هم نیستند. هر صورتی منحصر به فرد است و نقش میکاپ آرتیست این است که جنبه‌های مختلف صورت هر فرد را مختص خود آن شخص تقویت کند.

شاید یک شخص بخواهد عضوی از صورتش را با گریم صورت، اصلاح کند. مثلا بینی بزرگ، چشم‌های ریز، خط فک تیز، لب کوچک و … . این کاری است که میکاپ آرتیست باید با شناختی که تکنیک‌های اصلاح کننده دارد، انجام دهد.

استفاده از تکنیک‌های آرایش فرم دهی به صورت برای کارهای عکاسی، به ویژه در یک محیط استودیویی با نور مصنوعی ضروری است.

این کار در گریم صورت همه قسمت‌های صورت را اصلاح و کانتور می‌کند و باعث می‌شود که ویژگی‌های خوب چهره برای دوربین برجسته‌تر شود. همچنین جلوه سه بعدی ایجاد می‌کند تا به تصاویر عمق اضافه کند. بدون انجام این کار تصاویر صورت کاملا صاف و تخت به نظر خواهد رسید.

پست های مرتبط